Kommenteeri

IT ja neuropsühholoogia

Kuidas saab infotehnoloogia ja neuropsühholoogia viimaseid avastusi kasutades toetada laste lugema ja kirjutama õppimist? Siit saad lugeda täpsemalt, kuidas Orthograph`i õigekirjamäng toimib
Õpiraskuste ületamiseks koostatud rakendus:
  • Kasutab arvuteid, et kohanduda õppijate vajaduste järgi ja esitada teadmisi õppurile sobivaimal viisil. Individuaalsest õpilasest lähtuv õpetamise viis toetab ajus esitatud teabe töötlemist ja õpitu kinnistumist.
  • Võimaldab õpilaselt iseseisvalt ja regulaarselt harjutada lühikeste osadena. Õpilase tegevust on võimalik jälgida ja suunata, kasutades Orthograph`i Coach analüüsi tööriistu.
Orthograph`i arendamine tugineb mitmeaastasele uurimistööle infotehnoloogia alal Zürichi Tehnikaülikoolis ja Žürichi Ülikooli neuropsühholoogia osakonnas. Uurimis- ja arendustöös tugineti hüpoteesile, et lugemis- ja kirjutamisraskuste korral on ajus spetsiifilised aju piirkonnad ebapiisavalt arenenud ja närviühendused piirkondade vahel pole piisavalt automatiseerunud. Oma töös kombineerisid uurijad teaduse uusimad avastusi, et jõuda lahenduseni.

Orthograph`i erinevaid meeli kaasav õppimisprogramm toetab aju spetsiifiliste piirkondade arengut, arendades nii närviühenduste automatiseerumist. Värvid, kujundid ja helid on kaasatud sellesse õppeprotsessi, et aktiveerida vähem arenenud ajupiirkondi ja kompenseerida õpiraskusi. Mitmete eri meelte kasutamine - multisensoorne õppimine- toetab ajus tõhustamat meeldejätmist.  

Orthograph kaasab erinevad meeled õigekirja õppesse, et toetada aju spetsiifiliste piirkondade arengut. Tähtedega seostatakse erinevad värvid ja kujundid, häälikutega erinevad helid.


Näide Orthograph`i õigekirja mängu kasutamisest, kus erinevaid meeli kaasates õigekirjaoskusi parandatakse.

Orthograph

Multisensoorne õppimine
Orthograph`is ei ole sõnad ainult mustvalged, vaid nad on selgelt eristatavate värvide, kujundite ja helidega. Lisaks sellele on iga silp kajastatud kolmemõõtmeliselt, mis toetab õppija ruumitaju. Selline multisensoorne õppimisviis võimaldab õppija ajul kombineerida erinevate meelte kaudu saadavat teavet ja ühendade see teave nii, et õppimine on tõhusam. Orthograph kasutab multisensoorset õpetamist, et ühendada kõnekeelt ja kirjakeelt õppija jaoks. Arvutigraafika ja eriefektid aitavad muuta kasutatavaid matemaatilisi ja teaduslikke elemente lapse jaoks põnevamaks. Orthograph`i programmis kasutatavad elemendid on ennast tõestanud erinevates neuropsühholoogilistes, informatsiooni tehnoloogia, tehisintellekti ja psühhofüüsika uuringutes. Mänguprogrami ülesehitus muudab õppimise kasutajale põnevaks ja motiveerib õppijat oma mängukorra lõpuni pingutama.

Automaatne edusammude jälgimine
Registreerunud kasutaja, kes alustab Orthograph`iga õppimist, saab õppida arvutis programmi kasutades igal ajal ja igal pool- koolis, kodus ja teraapiatunnis. Saavutused salvestatakse ja õppija edusaame saab igal hetkel jälgida. Samal ajal analüüsib arvuti õppija käitumist ja vigu ning koostab paralleelselt just sellele õppijale kohandatud õppeprogrammi. Lisaks olemasolevatele õppetundidele saab kasutaja lisada endale meelepäraseid õppemooduleid (näiteks koolis tuleva sõnade töö sõnu või mõne teise võõrkeele sõnu). Oma õppimist saab laiendada ja täiendada vastavalt soovile.

Iga inimene on ainulaadne. Seda teades, koostab Orthograph`i kasutades arvuti igale õppijale just talle sobiva õppiprogrammi. Selleks analüüsib orogramm õppija senist tegevust ja valib just talle sobivad järgmised väljakutsed.


Soovid proovida Orthograph`i kuu aega TASUTA?   Täida palun all olev vorm ja saad varsti e-kirjaga vajalikud juhtnöörid.
Email again:
Soovin proovida Orthograph`i õigekirjamängu kuu aega tasuta!
Soovin saada Vapra Sammu uudiskirju
Tahad Orthograph`i kohta veel teavet?  Imeline!   Sul on võimalik lugeda blogist veel postitusi või võtta meiega ühendust. Saad kirjutada meile e-kirja ja soovi korral saame ka video vahendusel suhelda, et Sinu muredele lahendus leida. 

Lisa kommentaar

Email again:
UA-173406322-1