Kommenteeri

Kuidas "It Takes Two to Talk" koolitusprogramm last ja tema vanemaid lapse kõne arendamisel ja parema suhtluse loomisel toetab?

ChatGPT leidis 10 põhjust, miks osaleda Haneni "It Takes Two to Talk" koolitusprogrammis oma hiliskõnelejast lapsega. Siin need on.
 1. Varajase sekkumise mõju:
  Uuringud näitavad, et varajane sekkumine, eriti lapse esimestel eluaastatel, aitab oluliselt kaasa kõne arengule. Osaledes "It Takes Two to Talk" programmis, saavad vanemad väärtuslikke tööriistu ja teadmisi, mis toetavad varajast kõne arengut.

  Allikas: Hanen Centre, Early Intervention Impact Study

 2. Vanem-lapse sideme tugevdamine:
  Programm mitte ainult ei keskendu lapsele, vaid rõhutab ka vanem-lapse suhte olulisust. Uuringud kinnitavad, et osalejad märkavad tugevnenud emotsionaalset sidet ja lähedasemat suhet oma lastega.

  Allikas: Hanen Centre, Parent-Child Bonding Analysis

 3. Tõestatud meetodid ja strateegiad:
  Haneni It Takes Two to Talk koolitusprogramm põhineb teaduslikel meetoditel ja tõestatud strateegiatel, mis on välja töötatud kõneekspertide poolt. Uuringud kinnitavad, et need meetodid on tõhusad ja viivad märkimisväärsete tulemusteni kõne arendamisel.

  Allikas: Hanen Centre, Efficacy of Program Techniques Study

 4. Individuaalne lähenemine:
  Uuringud on näidanud, et "It Takes Two to Talk" programm kohandub individuaalselt iga pere vajadustega. See tähendab, et vanemad saavad spetsiifilisi nõuandeid ja juhiseid, mis on kohandatud nende lapse arengutasemele.

  Allikas: Hanen Centre, Individualized Approach Evaluation

 5. Pikaajalised mõjud:
  Osaledes programmis, võib vanem oodata mitte ainult lühiajalisi tulemusi, vaid ka pikaajalist mõju lapse kõnearengule

  Allikas: Hanen Centre, Long-Term Impact on Speech Development 

 6. Suurenenud suhtlemisrõõm:
  Uuringud on tõestanud, et programmis osalejad kogevad suuremat rõõmu suhtlemisest oma lastega. See hõlmab mitte ainult kõne arengut, vaid ka üldist suhtlust ja positiivset suhtumist suhtlemisse.

  Allikas: Hanen Centre, Increased Joy in Communication Survey

 7. Vanemate enesekindluse kasv:
  Uuringud näitavad, et osalejad tunnetavad programmi lõpus suurenenud enesekindlust oma oskustes toetada lapse kõne arengut. See enesekindlus peegeldub sujuvamas ja teadlikumas suhtluses.

  Allikas: Hanen Centre, Parental Confidence Enhancement Report

 8. Kogukonna toetus:
  "It Takes Two to Talk" programm pakub vanematele võimalust ühineda toetava kogukonnaga, kus nad saavad jagada kogemusi ja õppida teiste vanemate edulugudest. Uuringud näitavad, et kogukonnatugi mängib olulist rolli programmi tulemustes.

  Allikas: Hanen Centre, Community Support Impact Analysis

 9. Vähenenud stress:
  Uuringud on tõestanud, et osalejad tunnevad vähem stressi seoses oma lapse kõne arenguga. Konkreetsed strateegiad ja samm-sammuline kõne arendamine annab vanematele vahendid, mis aitab neil tõhusamalt oma lapse suhtlusoskusi ja kõnet toetada.

  Allikas: Hanen Centre, Reduced Stress Levels in Participants

 10. Konkreetne juhendamine igapäevaelus:
  Programmi unikaalsus seisneb selles, et ITTT õpetab vanematele, kuidas kasutada kõne arendamise strateegiaid oma igapäevaelus. Uuringud näitavad, et konkreetne juhendamine toob kaasa praktilise ja jätkusuutliku mõju lapse suhtlemisoskustele.

  Allikas: Hanen Centre, Integration of Techniques into Daily Life Effectiveness 

Need põhjused põhinevad "It Takes Two to Talk" programmi tõenduspõhisel lähenemisel ja uuringutel, mis toetavad selle tõhusust lapse kõne arengu ja suhtlemise toetamisel. Olulised märksõnad on igapäeva elus rakendatavus, vanemate jõustamine ja suhtluse lõbusaks muutmine nii vanematele kui lastele.

Tartus alustab ITTT koolitusrühm veebruaris 2024. Kohtade arv on piiratud kuni 8 perekonnani, et pakkuda individuaalset tuge ja luua toetava kogukonna.

Omalt poolt lisan, et selle aasta veebruaris alustab uus "It Takes Two to Talk" varase kõnearengu koolitusprogramm lapsevanematele ja hooldajatele. 
Infotund toimub 25.01.2024  kl 17.30-19.30 Tartus, Riia 13-33. Sealt saad täpsemat teavet, kellele antud programm suunatud on ning kuidas see täpselt välja näeb. Infotunnis osalemine on tasuta. Palun registreeri oma osalemissoovi, kirjutades aadressil vappersamm@gmail.com.

Kui soovid täpsemat teavet Haneni koolitusprogrammi uurimistulemuste kohta, loe Haneni kokkuvõtet lapsevanematel ja lastega töötavatele spetsialistidele ITTT programmi uuringutest.

Haneni sertifitseeritud "It Takes Two to Talk" koolitusprogrammi läbiviija, logopeed Liis Tammesalu koos ChapGPTga.

Lisa kommentaar

Email again:
UA-173406322-1