Vapra Sammu ajaveeb

Filtreeri postitusi

TEST Milline on minu lapse suhtlemise arengutase?

Kas olen mõelnud, millisel suhtlemise ja kõne arengu tasemel minu beebi või väikelaps hetkel on? Siin on Sulle lühikest test, et saaksid teada oma lapse kõne arengu taseme. Miks on see oluline? Selleks, et kuhugi suunas minna, peame kõigepealt teadma, kus hetkel asume. Kui see on teada, siis saame mõelda, mis on järgmine samm soovitud suunas.

Vali järgmiste küsimuste/väidete seasta see, mis kirjeldab Sinu last hetkel kõige paremini. Hiljem saad kokku lugeda, millist tähte valisid kõige rohkem. See ongi Sinu lapse hetke suhtlemise ja kõne arengu tase. 
Loe lisaks

Millal vajab mu lapse häälduse toetamine logopeedi abi?

Millal oleks vaja tulla oma lapsega logopeedi vastuvõtule? Mis on tavaline lapselik hääldus eelkoolieas ja millal peaks kindlasti abi otsima? Millal on hääldus probleemne ja vajab logopeedilist sekkumist? Siit leiad 2-6 aastaste laste häälduse arengu ja kirjelduse, millal tuleks mingis vanuses logopeedi poole pöörduda.
Loe lisaks

Mängin oma lapse soovide järgi

Kuidas igapäevastest tegevustes oma lapse kõne arengut toetada? Mida teha, kui peaksid "rohkem oma lapsega rääkima?" Kuidas see käib. Vastused saad järgnevast artiklist, mille autoriks on Haneni keskuse logopeed Lauren Lowry.  Kuidas "rääkida oma lapsega rohem või paremini" mängu käigus?

“Mängust räägitakse tihti kui puhkusest tõsisest õppimisest. Kuid laste jaoks ongi mäng tõsine õppimine. Mäng ongi lapsepõlve töö.”
-Fred Rogers
Loe lisaks

Arhiiv

UA-173406322-1